logo firmy ROCO
logo klubu
lokomotiva 375.033
.
Novinky
Galerie
Modely ROCO
Modely ČSD
Kontakty
Pro členy
Bazar


Roco Club CZ
Háje, Antala Staška 63/19
350 02 Cheb

Novinky :

19. 12. 2005- Informace č. 12/ 2005 určená především pro členy Roco club. cz

S velkým potěšením jsme konstatovali, že právě proběhnuvší Klubové setkání (viz předchozí samostatná zpráva) zhodnotilo další rok existence našeho Klubu. Letošní rok nebyl pro železniční modeláře zcela obyčejný, neboť zejména přátelé modelů Roco prožívali nejednu těžkou chvíli. Bylo to v souvislosti s konkurzem firmy Roco pod vedením předchozího managementu. S povděkem jsme konstatovali, že se podařilo novému managementu vytvořit na přechodnou dobu novou firmu s jiným obchodním jménem. Proběhly nebo ještě probíhají nezbytné, obvykle i nepopulární změny, které by měly přinést novému uspořádání firmy možnosti k dalšímu rozvoji. O tom, že to není jednoduché, jsme informovali jak na těchto stránkách, tak i naše členy obvyklou formou. Ti samozřejmě dostávali informací více než bylo zde uváděno. Co teda dál nového?

 1. Náš Roco Club. CZ existuje a bude existovat dále (viz Stanovy klubu)
 2. Písemnou informaci, navazující na informace z Klubového setkání, obdrží naši členové buď do konce tohoto roku a nebo v první polovině ledna 2006.
 3. Znovu sdělujeme, že Výbor našeho klubu nadále odmítá hodnotit cenovou politiku prodejců modelů.
 4. Novinky z produkce ROCO - : Podle nám dostupných informací nová firma ROCO Modelleisenbahn GmbH vyrábí modely uvedené buď již ve svém Katalogu ROCO Modelleisenbahn GmbH Herbstneuheiten-Program a nebo v poslední International Collection Frühjahr 2005 - uzavírané ke dni 31. 05. 2005. Ostatní modely, uváděné v jiných dokumentech (Hlavní Katalog 2005, jiné IC, News 2005), jsou dodávány pouze ze stávajících zásob, nová opakovaná produkce nebyla zatím zahájena.
  Zde je každá rada dobrá: při Vaší objednávce má rozhodné slovo Váš prodejce, který by měl mít velmi pružné spojení na obchodní zástupce pro jednotlivé státy, kteří mohou potom dále pružně reagovat na Vaši objednávku.
 5. Roco Modelleisenbahn GmbH obnovil také svoje "www", kde je možno se dovědět, co výrobce uvede na trh v daném měsíci. A tak v prosinci se dočkají zejména milovníci elektrických lokomotiv ze stavu Siemens Dispolok (teď to jsou ES 64 F 4 - tj. obdobná je řada 189 DB AG) a motorových lokomotiv DSB (nová řada Mz). Dále jsou dodávány různé osobní a nákladní vozy. Je zde také řada vozů ČSD, ČD a to jak osobních tak i nákladních.
  image
  Dispolok ještě bez označení dalšího pronajímatele
  image
  image
  Dispolok nejdříve pronajatá u SBB, po ukončení pronájmu byly převedeny tyto lokomotivy ke společnosti FNME v Miláně.
  image
  Toto je lokomotiva řady Mz první výrobní série určená pro DSB.
  image
  Toto je lokomotiva řady Mz II. ( někdy je považována za III. Sérii - podle toho, který autor dává podklady pro další činnost) pro DSB, avšak již po provedení úprav pro možnost zařazení i do posunovací služby.
  Výrobu modelu lokomotivy Mz IV DSB zatím Roco a ani nový jeho nástupce neinzerovali. Ve výrobním plánu ji má dánská firma Heljan.
  image
  Zejména pro francouzský trh a s ohledem na připravovaný zájezd Roco clubu D+A do Francie pro rok 2005 (nakonec se neuskutečnil) připravila firma Roco sérii různých provedení francouzských elektrických lokomotiv řad 9200, 9300 a 25 200. Jedním z pěkných modelů je zde uváděné provedení dvousystémové lokomotivy řady BB 25 200 SNCF (správné označení je však Bó Bó 25 200), zde se jedná konkrétně o provedení "Savoie" s maximální rychlostí 160 km/h.
  image
  Jako vzpomínku na "Starý ALBERG" dodala firma Roco model elektrické lokomotivy řady 1670 ÖBB, pro veřejnost v moderním provedení Epochy V. a pro členy Roco klubu v provedení dřívějších časů.


  Poslední inzerovaná Bomba na trhu je italská ŽELVA - řada E 444 před modernizací
  image
 6. Rádi bychom také viděli několik dalších diskusních námětů na našich skrytých stránkách (určeno pro řádné členy).
 7. Co nového v jiných firmách?
  1. Ti-HO - nový model kontejnerového vozu Sgnss a byla zahájena výroba zcela nových vozů RAILTRANS,
   image
   image
  2. Rovněž se pěkně rozběhly dodávky od italských výrobců modelů a to jak A.C.M.E., - viz připravovaný model lokomotivy řady E 464
   image
   tak i OsKar, MGM a jako nový výrobce je firma Threingold.

   Rovněž BRAWA doplní svůj sortiment modelem této lokomotivy. Pokud máte k ní odpovídajícího Tauruse, pak budete spokojeni a můžete si modelově vytvořit železniční scény moderní Vídně.
   image
  3. Zaregistrovali jsme také určité oživení v dodávkách modelů od firmy HERIS.
 8. Bližší informace obdržíte od vedení klubu.

S přáním dalších úspěchů v modelářském koníčku

Dnes je :

PŘIHLÁŠKA PRO NOVÉ ČLENY

Duben 2024
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30